Historie kapely

Sabina Ludányiová o sobě dala vědět světu v roce 2015 debutovým autorským albem Nahá, na jejíž titulní píseň natočila videoklip. Po natočení alba založila kapelu, se kterou v roce 2017 natočila singl Inkoust, a v roce 2020 představila album Maják. Na stejnojmennou píseň, plnou podmanivých tónů a myšlenek, natočila videoklip v dalekém Dánsku na pobřeží Severního moře.

Maják, který lze ve videoklipu vidět, se o pár týdnů později přesouval dále od pobřeží, kvůli riziku zřícení do moře, takže Sabina a její tým byli poslední, kteří monument zachytili na původním místě. V době, kdy Sabina natáčela CD a videoklip, vytvořila v průběhu dvou let časosběrný dokument, který dotvořil vizuální podkres k velmi silné písni Způsob, kterou můžete také najít na albu.

Během předešlých let se kapela představila na festivalech a městských slavnostech, kde potěšila stovky diváků energickou podmanivou atmosférou plnou efektů.

Žánrově se tato pražská kapela řadí do popu, v písních se však nachází i prvky ostatních žánrů jako rock, nebo folk a další. Oslovit tak může široké publikum. Texty i hudba většinou pochází z pera frontmanky, avšak finální výsledek je odrazem práce precizních a profesionálních muzikantů v samotné kapele.

logo
sabina

Sabina

Zpěv, kytara

hudební kariéru započala již ve čtrnácti letech. Zpívala se zábavovou kapelou a tím získávala hudební zkušenosti. V průběhu dalších let se intenzivně věnovala skládání vlastních písní. Velký vliv na Sabinin život i tvorbu má její profese. Po dokončení magisterského studia začala pracovat na Anesteziologicko resuscitačním oddělení.

vojta

Vojta

Basová kytara

již od střední školy až po studium Popularizace hudby na Univerzitě J.E.Purkyně působil v několika rockových kapelách. Skládá hudbu pro divadelní spolek DeFormace, kde dlouhá léta působí i jako herec.

jirka

Jirka

Elektrická kytara

od dětství působil ve folklórním sdružení Benešáček. Po ukončení vzdělání na průmyslové škole hrál na kytaru v kapelách From is gone a Afterpills factory. Nyní ještě působí jako kytarista a zpěvák v kapele Karbyn.

nelly

Nelly

Housle

dokončila bakalářské studium oboru houslí na HAMU a nyní dokončuje studium na Anton Bruckner Privatuniversität v Linci pod vedením Alberta Fischera.

michal

Michal

Klávesy

multiinstrumentalista a skladatel. Je absolventem Pražské konzervatoře, kde studoval skladbu u Petra Maláska. Dokončil magisterské studium oboru Zvuková tvorba na HAMU.

petr

Petr

Bicí

je muzikantem se zkušenostmi z mnoha kapel. Ovládá kromě bicích i basu, kytaru a piano a produkuje vlastní hudbu. Prošel si cestu přes rockové, popové, jazzové i zábavové kapely nicméně se nejlépe cítí ve funky.